Karalyos Gábornak hívnak, színész vagyok, meg kerámiapirari szakmunkás, iparművész, kamuséf, jógaoktató, és hegylakó. Néhányan ‘Vegán Hegylakó‘ néven ismerhettek.
10 éve váltottam növényi étrendre, egyik pillanatról a másikra. Akkor még semmit nem tudtam róla, de azt álmomban sem hittem volna, hogy ekkora változást hoz majd ez a folyamat az életem minden területén.
Az élet minden területén megtörtént ez a tudatosságra való törekvés. Megértettem, hogy a jelenLÉTemhez nem csak a fizikai táplálék a fontos, hanem a szellemi-lelki törekvések is. Így vezetett az út az ájurvéda és a jóga tudományához, ami tökéletes útravaló.
Korunk emberét elragadja az anyagi világ örvénye, a fizikai síkon zajló eszetlen küzdelem, olyannyira, hogy gyakran arról is elfelejtkezünk, hogy kik vagyunk valójában, és mi az igazi feladatunk az életben. A jóga segítségével útmutatást kaphatunk ebben a káoszban, amint sikerül elcsendesednünk benne.
Jómagam többszöri nekifutás után öt évvel ezelőtt tapasztaltam meg (akkor ugyan még csak durvafizikai, azaz a test szintjén) áldásos hatásait, és ez a találkozás ráébresztett arra, hogy ezen az úton kell haladnom, elmélyülnöm, fejlődnöm.
Óráim:
Hétfő 17.15 – 18.45 Hatha jóga
Csütörtök 7.00 – 8.00 Napindító jóga
A JÓGA & ÉN
Volt két elvetélt próbálkozásom, még a 20-as éveimben, amikor arról győződtem meg, hogy ez nem nekem való „sport”. Sajnos így tekintettem erre, leginkább a megnyugvás és befelé figyelés helyett bepöccentem, hogy mennyire béna vagyok, és jobban izgatott, hogy mindenki más: hogy ő hol tart, hogy ő meddig emeli a lábát. Aztán 5 évvel ezelőtt lesérültem egy komolyabb kerti munka kapcsán előjött a lumbágóm és egy kedves volt osztálytársam, aki akkor már jógát oktatott felajánlotta segítségét és igazándiból ott kapta el az elmémet a jóga. Ott éreztem meg azt is, hogy ez nem csak a testnek szól.
Azért kezdtem el jógázni, mert ez a jól sikerült megtapasztalás megmutatta azt is, hogy a jógának nem csak a durvafizikai test szintjén vannak hatásai, hanem a finom fizikai test szintjén is. Pont egy olyan korszakomban voltam, amikor ez a dolog történt, hogy nagyon nagy segítség volt ez és azóta is így van, sőt igazándiból fokozódik a jóga hatásainak megtapasztalása.
Olykor kapaszkodót, olykor támaszt, segít harmóniába kerülni, amikor a fizikai világ őrülete túlzottan megcibál. Segít megtartani ezt a harmóniát és fejlődni.
Nem tudnék kiemelni egyetlen kedvenc ászanát, minden típusú ászanákból vannak kedvenceim. Ha mindenképpen választani kéne, akkor azt mondanám, hogy a napüdvözlet ászanai állnak közel igazán a szívemhez. Egyszerűen jól indul tőle a nap, segít ráhangolódni a tevékenységekre, a kihívásokra és amióta rendszeresen gyakorlom, azóta rengeteg téren tapasztalom a jótékony hatásait.
Sokáig az jelentett kihívást, hogy a rendszeres gyakorlást sikerüljön megvalósítanom. Mióta ez sikerült, azóta a kihívás leginkább az, hogy az elvárásaim önmagammal és a gyakorlásommal szemben ne legyenek túlzóak. Illetve néha azt érzem azt kell megtanulnom, hogy amikor nem tudok annyira elmélyülni, vagy annyira koncentrált lenni akkor se érezzek csalódottságot, hanem tudjam elfogadni, hogy azon a napon éppen ennyire tudtam összpontosítani, ugyanakkor azt is szem előtt tartsam, hogy ez is több, mint a semmi.
Legyen magával türelmes, legyen kitartó és azt hiszem a kulcs abban van, hogy ne csak a jógaórákon jógázzon az ember, hanem tegye a mindennapjainak részévé. Még ha csak pár percet, vagy rövid időt tud rászakítani a mindennapokban. Ha egy napi rutinná válik a jóga, akkor nagyon hamar megmutatja a hatásait és elkezd kibontakozni az út, az ember előtt.